^Powrót na górę
  • szczęśliwa para w wspólnocie mieszkaniowej Sprawdź nas. Bądź jednym z tych, którzy nam zaufali!
    Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami dotyczącymi zarządzania nieruchomościami (kategoria: "Nasze oferty"). Jak się z nami skontaktować? Wszystkie sposoby (a jest ich wiele) znajdują się w kategorii: "Kontakt z nami".
  • rodzina we wspólnocie mieszkaniowej SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z NAMI
    Z przyjemnością przedstawimy naszą ofertę, a przede wszystkim odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zarządzania nieruchomościami. SPOTKAJMY SIĘ, WARTO!
  • zadowoleni mieszkańcy nieruchomości Spółdzielnia czy Wspólnota?
    Szukasz odpowiedzi na pytanie: czy pozostać w SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ, czy też może utworzyć WSPÓLNOTĘ MIESZKANIOWĄ? Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - zadzwoń do nas, a nasi pracownicy udzielą wyczerpujących informacji. To nie jest takie trudne, a może potencjalnie przynieść wiele korzyści!
  • aktywni członkowie wspólnoty mieszkaniowej Lubimy wyzwania!
    Nie jest dla nas istotna wielkość wspólnoty mieszkaniowej. Ważne jest rozwiązywanie problemów (nawet tych najtrudniejszych, najbardziej skomplikowanych) nieruchomości i sprawienie, by mieszkańcy (a w szczególności zarząd) nie musieli martwić się jej sprawami.
  • młodzi ludzie we wspólnocie mieszkaniowej Wychodzimy naprzeciw oczekiwań!
    Dbamy o maksymalną wygodę mieszkańców wspólnot mieszkaniowych, którymi administrujemy. Przykład stanowi możliwość podawania stanu liczników wodomierzy oraz ciepłomierzy online, wykorzystujemy do tego celu prosty w obsłudze formularz na naszej stronie internetowej. Zdajemy sobie sprawę, że każda wspólnota jest inna, ma swoje indywidualne wymagania, do których zawsze staramy się dopasowywać.
Oferta zarządzania nieruchomościami

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 KORONAWIRUS - OGŁOSZENIE

 

W związku z zarządzeniem ministra zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemicznego w trosce o bezpieczeństwo nasze jak i Państwa zdecydowaliśmy się na ograniczenie pracy w biurze.

 

Wszelkie zapytania możecie Państwo kierować drogą mailową.

To co nas wyróżnia, czyli filozofia naszego działania, która oparta jest na 4 filarach:

  • wyjątkowa opieka i troska o klientów – dbamy, doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy;

 

  • staranny dobór podwykonawców – świetnych specjalistów, którzy nie pobierają nadmiernie wysokich opłat;

 

  • kompleksowość naszych usług – tak by mieszkańcom wspólnot, które są nam powierzone w opiekę, żyło się wygodnie;

 

  • bardzo konkurencyjne ceny – dobrze wiemy, że wspólnotom pieniądze potrzebne są przede wszystkim na remonty.

 Zapraszamy do współpracy! Chętnie pokażemy jak stosowanie naszych zasad przyczynia się do rozkwitu Państwa Wspólnoty! 

Jak (oraz dlaczego) odłączyć się od spółdzielni mieszkaniowej i utworzyć wspólnotę mieszkaniową

 

W celu odłączenia się od Spółdzielni Mieszkaniowej i doprowadzenia do powstania Wspólnoty Mieszkaniowej należy nabyć odrębną własność lokalu (przekształcić spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, bądź spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu w odrębną własność).

 

Z chwilą dokonania tego przekształcenia osoby, które tego dokonały, stają się nie tylko właścicielami lokalu ale także współwłaścicielami działki gruntu pod budynkiem. Możliwość odłączenia się od Spółdzielni Mieszkaniowej pojawia się wówczas, gdy właścicielami w danej nieruchomości stała się większość (ponad 50%) byłych spółdzielców, liczona według posiadanych udziałów w nieruchomości.

 

Zgodnie z art. 26 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jeżeli w danym budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości została wyodrębniona własność wszystkich lokali, to po wyodrębnieniu ostatniego lokalu stosuje się przepisy ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994. W przypadku gdy w danej nieruchomości właściciele posiadają odrębną własność powyżej w 50%, mogą wówczas podjąć uchwałę, iż w zakresie ich praw i obowiązków będą miały zastosowanie przepisy ustawy o własności lokali.

 

W budynkach, w których właściciele posiadają odrębną własność (powyżej 50%, liczone udziałami) aby miały zastosowanie przepisy ustawy o własności lokali, w pierwszej kolejności należy zwołać zebranie właścicieli. Takie zebranie zwołuje zarząd spółdzielni, a kiedy jednak spółdzielnia utrudnia zwołanie zebrania, należy zgodnie z art. 31 ust. o własności lokali zwołać zebranie na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej.

 

Dlaczego warto odłączyć się od Spółdzielni Mieszkaniowej (i utworzyć Wspólnotę Mieszkaniową):

  • właściciele mają znaczący wpływ na zarządzanie nieruchomością wspólną;
  • ważne decyzje podejmowane są przez właścicieli (w drodze głosowania nad uchwałami), a nie jak to ma miejsce w Spółdzielni Mieszkaniowej - przez zarząd Spółdzielni;
  • właściciele mają wpływ na wysokość wnoszonych zaliczek na utrzymanie części wspólnej, jak również na wysokość ponoszonych kosztów;
  • na zebraniach podejmowane są uchwały związane z funkcjonowaniem danej wspólnoty np.:

- uchwała o wyborze zarządu;

 

 

- uchwała o przyjęciu planu gospodarczego na dany rok i uchwalenie wysokości zaliczek;

 

 

- uchwała o wysokości funduszu remontowego wraz z określeniem planowanych prac remontowych;

 

 

- uchwała o wysokości pożytków (reklamy, wynajem części wspólnych czy pomieszczeń pralni, suszarni) i czerpania z nich dodatkowych przychodów finansowych. 

Wyszukaj na stronie

Strefa klienta

Łódzkie wspólnoty

Zapraszamy do kontaktu

 Tel.: 600 77 95 45

Tel.: 574 655 477

biuro@magniscentrum.pl

Zapytaj o ofertę

Kliknik na obrazek

Copyright © 2015 Magnis Centrum™ Zarządzania Nieruchomościami Łódź, Pabianice, Zgierz, Ozorków.